A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Greta Koçi - Pyes Veten


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  14

Comments

(0)

17/11/2011

2011-11-17T00:00:00

Lyrics:

Pirro Çako

Music & Arrangement:

Darko Dimitrov

Participating in

Kënga Magjike 2011


Pyes veten te mungosh
sa do pak tani gjysma ime
te kerkon me s'te gjen e di
e lus Zotin te te fal ty pak
lumturi ne zhgenjim nje mallkim
ishte ti

Lumturin tek tradhtaret
e gjen veq ti miq tan
miq te tu mbeten tani
i besoja po kurr nuk doja
ta mendoja ta pranoje se
prej tyre do vajtoja do
ndryshoja aaaaaah

Ref (2x):
Zemra ime vrar tani veq nga ju
miqt e mi Zot ke meshir
dhe falem veq lot largohem
lendohem nuk di a mund te pendohem
miqt qe e vran sod nje dashuri

Lumturin tek tradhtaret
e gjen veq ti miq tan
miq te tu mbeten tani
i besoja po kurr nuk doja
ta mendoja ta pranoje se
prej tyre do vajtoja do
ndryshoja aaaaaah

Ref (4x):
Zemra ime vrar tani veq nga ju
miqt e mi Zot ke meshir
dhe falem veq lot largohem
lendohem nuk di a mund te pendohem
miqt qe e vran sod nje dashuri


Lyrics submited by  Fjolllaa
more...
lyrics.al © 2007 - 2018