A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • Artists
  • G
  • Grupi I Të Rinjve Gjirokastër
Grupi I Të Rinjve Gjirokastër

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5
BIOGRAFIA: Grupi I Të Rinjve Gjirokastër is a group/singers of Polyphonic Traditional music. Grupit i të rinjve Gjirokastër u krijua nga Arian Shehu dhe Roland Çenko në 1976. Grupi i të rinjve Gjirokastër përbëhesh nga - Arian Shehu -marrës,hedhës Mehmet Vishe-kthyes Roland Çenko-hedhës,marrës,kthyes Kastriot Çenko-hedhës,marrës Ramiz Braja - marrës,iso iso - Mevlut Meleqi, Shkëlqim Xhiku,Mirosh Gagani.. Grupi i të rinjve Gjirokastër nisi aktivitetin e tij në 1976 me këngën e parë që titullohej "Ulu mal të dali hëna" Në ske...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »


Related Artists:

L.R.I

Grupi Polifonik I Libohovës

Bilbilat E Labërisë

Grupi I Vranishtit

Lot Kurbeti

Kaonet Delvine

Grupi Bilbili

Thuthuruket

Picirruket

O.R.G


Tags: Grupi I Të Rinjve Gjirokastër

Grupi I Të Rinjve Gjirokastër in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018