A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Grupi Lira

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  51
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Grupi Lira is a popular group/singers of Korça's Traditional music. Kori "LIRA"... krenaria Korcare... Kori "LIRA"... ky emer kaq i vjeter permban ne vetvete thesarin e kengeve te qytetit te Korces duke u bere simboli i kenges qytetare korcare. Kori "Lira" eshte formuar rreth viteve 1917 -- 1922 si vazhdimesi e formacioneve instrumentale -- korale dhe e grupeve te asaj kohe "Djelmeria Korcare", "Kori i ushtrise". Ne shtypin e kohes thuhet se koncertin e pare e ky grup koral e dha bashke me banden "Vatra" ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Grupi I Kavajes

Grupi Riza Cerova

Djemte E Detit

Zodiak

Grupi Kenges Qytetare Fierake

Ritfolk

Thunder Way

Nihil

Sazet E Permetit

Udha E Shkembit


Tags: Grupi Lira, Lira, Kori Lira, Lyra, Grupi Karakteristik I Korces

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018