A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrics
Habil AkikuTags: Habil Akiku, Habili
Origin: Gostivar      Age: 32  
Habil Akiku is a popular singer in traditional music. Habil Akiku jeton dhe punon ne Gostivar. Merret me muzike qysh prej moshes 17 vjet ku ne moshen 20 nxjori albumin e tij te pare dhe videoklipin me kengetaren Leonora Bahiti. Pas shume sukseseve pas 2 vitetve nxori duetin me kengetaren e mirenjohur Albana Mesulin KENGA QUHEJ "LAMTUMIRE", pastaj me grupin e valltareve nga Gostivari D E L U X dhe te fundit baladen "S'e meriton as me tlotu". Te gjithe keta jane pritur shum mir nga publiku. Ne 6 vitet... >> Full biography >>


Choose star rating
  Rating:  5 / Votes cast:  1 :: Nostalgji ::  
 :: S'e Meriton As Me T'lotu ::  Loading...Kalendari
22/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Ben Moody
Ben Moody
36 vjeç

This Week's Poll
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Shumë

  Jashtëzakonisht

Vote