A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Habil Akiku

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
  • Origin:
  • Gostivar 
  • Age:
  • 33
BIOGRAFIA: Habil Akiku is a popular singer of Tetova's Traditional music. Habil Akiku jeton dhe punon ne Gostivar. Merret me muzike qysh prej moshes 17 vjet ku ne moshen 20 nxjori albumin e tij te pare dhe videoklipin me kengetaren Leonora Bahiti. Më datë 28 Maj 2010, Albana Mesuli & Habil Akiku publikojnë videoklipin "Lamtumire". Më datë 22 Tetor 2013, Habil Akiku publikon videoklipin "S'e Meriton As Me T'lotu". Më datë 30 Maj 2015, Habil Akiku publikon videoklipin "Nostalgji"....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Qendrim Lutfiu

Blerim Lutfiu (Beli)

Isen Selimi

Baggeri

Hevzi Kumanova

Ylber Idrizi

Omer Bajrami

Evzi Kaja (Xiu)

Ylber Aliu

Ylker Baliu


Tags: Habil Akiku, Habili

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018