A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hadise

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  14
  • Origin:
  • Mol 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Hadise is a very famous international artist of Pop music. Hadise, e lindur si Hadise Açıkgöz, është këngëtare nga Turqia. Kariera e këngëtares Hadise filloi në vitin 2003 në Idool (Idolin-Show-in për talent në Belgjikë) në vitin 2003 ku ajo mbërriti deri në gjysëm-finale. Këngët e saj kanë qenë në gjuhën Turke dhe Angleze, gjithsesi pavarësisht karierës së këndimit ajo ka prezantuar edhe shumë show-e në Belgjikë dhe Turqi. Në vitin 2009 Hadise riprezantoi Turqinë në Festivalin Evropian të Këngës 2009, k...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Eurovision

(Finalist)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Maria Mena

Adele

Britney Spears

Taylor Swift

Lady Gaga

Jessie J

Helena Paparizou

Kelly Clarkson

Hilary Duff

Lana Del Rey


Tags: Hadise

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018