A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hafiz Ali Korça

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  34
(1873-1956)  
  • Origin:
  • Kavajë 
BIOGRAFIA: Hafiz Ali Korça is a popular writer. Hafiz Ali Korça lindi në Korçë, më 5 prill 1873 dhe vdiq në Kavajë, më 31 dhjetor 1956. Midis hoxhallarëve të përndjekur nga pushtuesit, nga fanatikët dhe komunizmi për idetë, pikëpamjet dhe veprimtarinë e tyre është dhe Hafiz Ali Korça. i rritur në një mjedis patriotik, fetar e kulturor Korçar të pastër, ai u brumos me bindje dhe parime bazë, që e ngriten lart emrin e tij. Për këto ai, në vitin 1893, kur ishte në moshën 20 vjeçare, u internua...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Qerim Haxhiu

Fatmir Terziu

Martin Camaj

Vath Koreshi

Kasem Trebeshina

Ernest Koliqi

Hil Mosi

Jorgo Bllaci

Arshi Pipa

Bilal Xhaferri


Tags: Hafiz Ali Korça

Hafiz Ali Korça in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018