A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hajrush Kryeziu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
  • Origin:
  • Xërxe 
  • Residence:
  • Itali 
  • Age:
  • 31
BIOGRAFIA: Hajrush Kryeziu is a popular singer. Hajush Kryeziu u lind ne Xërxe te Rahovecit. Ai qysh ne moshe te re filloi me kengen duke vazhduar te ngritet tash si nje kengtar mjaft i sukseshem. Hajrushi rrjedh nga nje familje e shquar muzikantesh, gjyshi i hajrushit ishte nje instrumentisit i dalluar, po ashtu edhe babai si instrumentis dhe kengtar i kenges popullore te vjeter gjakovare dhe asaj arshikishte. Sot Hajrushi jeton ne Itali duke zhvilluar atje fushen e kenges dhe duke vazhdua...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Liridon Hoti (Liri)

Adrian Rusta

Fikret Bislimi

Eroll Murati

Besart Halimi

Hysni Zeqiri

Bujaa

Dr.Nushi

Papushi

Leo


Tags: Hajrush Kryeziu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018