A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Halid Muslimovic

Choose star rating

Rating:  1.7 / Votes cast:  13
BIOGRAFIA: Halid Muslimovic is a popular singer. Halid Muslimović (born 21 January 1960) is a Bosnian folk singer. Born in Prijedor, he began his musical career in 1982. He is one of the best-known singers in the popular genre having sold over six million units (silver, gold, diamond and platinum) of sound and image, about three thousand recitals, and achieving dozens of prestigious awards: Oscars popularity, the singer of the year; and the Festival prize Estradna Yugoslavia....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ombra

Fran Lucaj

Lickey

Engji

Bloodychuck

Taulant Ajvazi

Iliri

Goya

Altin Ahmeti

A'n'g


Tags: Halid Muslimovic

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018