A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hamez Llapqeva

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  22
  • Origin:
  • Llapqevë 
  • Age:
  • 45
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Hamez Llapqeva is a popular singer of Modern Traditional & Rhapsodic Traditional music. Fillet e para te karrieres se tij shihen qe kur i mbush 7 vjet, dhe kryen shkollen e mesme te muzikes ne "Lorenc Antoni" Prizren. Kengen e ka treashegim nga babai dhe nga vellau, Is Llapqeva. Eshte i martuar dhe ka 4 femije, dy vajza e dy djem, nga te cilet djali i madh Albrimi, eshte nje kengetar i zoti, i cili kryen studimet ne "Akademine E Arteve" ne Prishtine per solo kendim. Jeton dhe vepron ne Prizren. Ka edituar nje numer te madh kenge...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Te Dashuroj (2016)

Live


» Add A Song »

Moj Zeshkanja E Zemres Sime
Keq Pa Ty


Related Artists:

Beke Nikqi

Afrim Uka

Nexhat Vitia

Visar Peja

Dardan Shkreli

Arben Bytyqi

Luan Krasniqi

Hazir Qelaj

Fatmir Hoxha

Ganimete Asllani


Tags: Hamez Llapqeva, Hamz Llapceva, Hamzë Llapçeva, Hamze Llapceva

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018