A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hamidja

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  26
  • Residence:
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Hamidja is a popular singer. Hamide Sadiku ka qenë këngëtare dasmash (defatore) në vitet e 70ta dhe 80ta të shekullit 20. Ajo ka jetuar me burrin e saj Ismetin në Gurrakoc, komuna e Istogut. Ata si çift nuk kanë pasur fëmijë, por Ismeti me një grua tjetër ka pasur fëmijë dhe kanë vazhduar të jetojnë në një bashkësi familjare. Sipas disa burimeve në internet, ajo jeton ende në Hanover, Gjermani. Ajo i takon komunitetit rom dhe ka qenë defatore me nam dhe shumë e kërkuar nd...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Valentina Bajraktari

Shirli Polena

Ermelinda Lajcaj

Kristina Xega

Luna

Melisa Zaganjori

Nadile Laçi

Nita Reci

Vezire Gashi

Besa Redzepi


Tags: Hamidja, Hamide, Hamide Sadiku

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018