A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hamidja

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  33
  • Residence:
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Hamidja is a popular singer. Hamide Sadiku ka qenë këngëtare dasmash (defatore) në vitet e 70ta dhe 80ta të shekullit 20. Ajo ka jetuar me burrin e saj Ismetin në Gurrakoc, komuna e Istogut. Ata si çift nuk kanë pasur fëmijë, por Ismeti me një grua tjetër ka pasur fëmijë dhe kanë vazhduar të jetojnë në një bashkësi familjare. Sipas disa burimeve në internet, ajo jeton ende në Hanover, Gjermani. Ajo i takon komunitetit rom dhe ka qenë defatore me nam dhe shumë e kërkuar nd...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ermelinda Lajcaj

Valentina Bajraktari

Shirli Polena

Dafina Koçi

Vlera Jusufi

Greta Tafa

Irena Dedvukaj

Floriana Shtylla

Gentiana Merturi

Nina


Tags: Hamidja, Hamide, Hamide Sadiku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018