A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • Artists
  • H
  • Hamit Kastrati Dhe Perparim Brati
Hamit Kastrati Dhe Perparim Brati

Tags: Hamit Kastrati, Perparim Brati

Hamit Kastrati Dhe Perparim Brati is a popular music duo in traditional music. Perparim Brati i lindur ne fshatin Golaj te Rrethit Has me 14-03-1971. Ai njihet Rapsod i Hasit kendon kenge popullore nga te gjitha trevat e Shqiperise. Bashk me kolegun e Tij Hamit Kastrati i lindur ne Fashatin Golaj Hamiti ben tekstet e te gjitheve kengeve rapsodike per deshmore etj. Vizita e tyre e fundit ishte ne Itali Dhe Zvicer. Keta dy rapsod vizitojn me kenget e tyre Austri, Gjermani, Zvicer, Itali. Ndersa Perparimi Me kenget e tij vizit...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  17

Nje Shqiperi Do T'jet N'ballkan (2014)

Bashkimi Kombetar

O Sa Mire Qe Jem Shqiptare

Jem Nje Komb Kem Nje Qellim

Ora Kombit I Ka Ardhe


» Add A Song »


Bislim Zekolli
Kenge Per Azem Hajdarin
Paci Lumturi Gjithmone
Tragjedi Kosovare
Nehbi Buqa Me Dy Djemt
Kurbeti
Oso Kuka
Kenge Kushtuar Deshmoreve Te Bllaces

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018