A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hasan Zyko Kamberi

Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  8
  • Origin:
  • Starje 
BIOGRAFIA: Hasan Zyko Kamberi is a popular writer. Hasan Zyko Kamberi lindi në Starje të Kolonjës në gjysmën e dytë të shekullit të XVIII. Për jetën e tij nuk dihet shumë, pos që ka kaluar një jetë të rëndë. Jeta e tij njihet e dihet më shumë nëpërmjet teksteve të tij që kanë edhe shenja autobiografike. Dihet se mori pjesë në luftën turko-austriake të vitit 1789. Ka shënime të ketë improvizuar në vargje një lloj testamenti para se të vdiste. Ka shkruar vjersha fetare filozofike, poema fetare e sh...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Kasem Trebeshina

Frederik Rreshpja

Vasil Tabaku

Koçi Petriti

Ndoc Papleka

Vath Koreshi

Jorgo Telo

Ferit Lamaj

Xhevahir Cirongu

Tasim Gjokutaj


Tags: Hasan Zyko Kamberi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018