A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hashim Shala

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  41
  • Origin:
  • Verbofc 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 82
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Hashim Shala is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Hashim Shala u lind në Verbofc të Drenicës nga një familje bujare me traditë kombëtare. Qysh si femijë, e pastaj në rini e më vonë në moshen e pjekurise i fjeti në zemër të kënduarit e melodise popullore në solo si dhe së bashku me vëllezerit e tij: Mustafën, Hysenin dhe Habibin. Kjo dashuri ndaj këngës, jo vetem se u zgjerua, kështu ky këngetar tani filloj të këndoj edhe me mikun e ti Tahir Drenicen. Kënga dhe koloriti i zërit të tyre hyri ne ç...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Ne Luft Radishev E Caralev


» Add A Song »

Kurre Nuk Vdes Kenga Jonë


Related Artists:

Syrja Etemi

Sevdi Malsia

Zenel Zekolli

Sabit Bilalli

Agim Elmazi

Agim Boka

Besim Kuçi

Bashkim Marash Krasniqi

Tafil Mulaj

Behxhet Korpuzi


Tags: Hashim Shala

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018