lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrics
Hashim ShalaTags: Hashim Shala
Origin: Verbofc    Residence:        Age: 81   Zodiac sign: Ujori  
Hashim Shala is a popular singer in traditional music. Hashim Shala u lind në Verbofc të Drenicës nga një familje bujare me traditë kombëtare. Qysh si femijë, e pastaj në rini e më vonë në moshen e pjekurise i fjeti në zemër të kënduarit e melodise popullore në solo si dhe së bashku me vëllezerit e tij: Mustafën, Hysenin dhe Habibin. Kjo dashuri ndaj këngës, jo vetem se u zgjerua, kështu ky këngetar tani filloj të këndoj edhe me mikun e ti Tahir Drenicen. Kënga dhe koloriti i zërit të tyre hyri ne ç... >> Full biography >>


Choose star rating
  Rating:  5 / Votes cast:  23Albums:

» Add An Album »


» Add A Song »


 :: Kurre Nuk Vdes Kenga Jonë ::  Loading...Kalendari
19/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Don Pizhi
Don Pizhi
36 vjeç
Bledar Sejko
Bledar Sejko
45 vjeç
Maria Mena
Maria Mena
31 vjeç

This Week's Poll
   12-18 Shkurt 2017

Këngëtarja Më E Mirë

  Kida

  Elvana Gjata

  Kaltrina Selimi

  Dafina Zeqiri

  Era Istrefi

  Nora Istrefi

Vote