A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - Pirja E Duhanit


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/11/2013

2013-11-20T11:06:16

See Also

Tahir Drenica


e cpo ban more burre, me duhan si ngive kurre
rrotull timin ma qon,tu ka ba jeta duhan

ti ket shpi e bane fet, kurr ner burra sdi me nejt
ferkon durt nermjetveti, o se din qysh asht lezeti

o kete lezet kur mos paqa, largo cigaren se plasa
me kan vade uji nuk ma lshon, ujit perveti si
bostan

per duhan e la bostanin, asht marak ky viran
nxjerr kutien pin duhan, krejt bota rrafsh te bahet

kush pa hajr mi ty, tym ne goje e tym mi kry
ste len buka as e me pi qaj, kqyre vehten menjemadhe

duhani per asht burr pra, ja kam anen cka kujto
qehlibarin e kam sa guni, tym e flak e kallum drunin

po knojm bashk e bajm mahi, skem qef kuj me iu perzi
puna e veta i din gjithkush, t'ban cka don ai babush


Lyrics submited by  drenasi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018