A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - Po Perzihet Perzereni


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/05/2013

2013-05-27T16:49:14

See Also

Tahir Drenica


nami te perzereni
Na u kan qart o zotnit ner veti

Na u kan qart o zotnit ner veti o
Shaqir Aga o qaj Rrust Rexhepi

Rrust Rexhepi naj hypi atit o
gjan e gat o po shkon sokakut

Shkon sokakut po shkon çarshis o
Gjith tuj ble o barut alltis

Blen barutin o me Ukshinin o
a sma pat shaqir ag nishin

a sma pat shaqir agen
te xhamia po e fal xhenazen

fal xhenazen te xhamia
liman ages na diq e bija

liman ages na i diq e bija
qpo e heksojke qaj mumgjia

qai mumgjia qaj muhaxheri
lufton e uk imeri

uk imeri ne bazhderhane
aman rrust pash jeten tane

aman rrust pash jeten tane
Shum xhenaze o sot na i bane

Shum xhenaze o sot na i bane
Po shkon gjaku si n'kasapane

Po shkon gjaku si te kasapi o
Shkon haberi sulltan muratit

Shkoj haberi Sulltan Hamitit o
T'i kan pre o tugjart prej Nishit

ti kam pre tujgart prej nishit
se um kan nxjeren prej mezhlisit

prej mezhlisit um kan qit ne sokak
Hafiz Pasha o nji burr plak o

Hafiz Pasha o nji burr plak o
Po i çet topat o n'at Mushlak

Po i çet topat o n'at Mushlak o
Kall Kabashin o tym e flak

Tym e flak o bre flak te verdh o
Kulla e Rrustes o me qemere

Me qemere o rreth me xhama o
Po thot rrusta o vet e bana

Vet e bana e s'po kam dert o
Kam nis luften me memleqet

Kesaj lufte o kush na i prini o
Rrust Kabashi Mullah Ibrahimi


Lyrics submited by  drenasi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018