A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - Rrushe Mori Rrushe


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/10/2010

2010-10-25T07:19:35

See Also

Tahir Drenica


rrushe mori rrushe, rrushe ne minare
vjen sherbeti taze taze

rrushe lumja rrushe, rrushe hin n'krevete
vjen gastarja me sherbete

rrushe lumja rrushe, rrushe ne at karrige
vjen gastarja me mastike

rrushe lumja rrushe, rrushe shkel ne themer
qysh ma le nryshk ne zemer

rrushe aman mori rrushe, rrushe dil n'livadhe
po te vjen era portokalle

rrushe lumja rrushe, rrushe n'kali te bardhe
vjen jarani ty me te marre

rrushe lumja rrushe, rrushe ne kali te zi
vjen jarani qet alltie

rrushe lumja rrushe, rrushe dil n'sarrnishte
rrehma defin me ni gishte

aman dushe mori dushe, rrushe dil ne oborre
rrehma defin me ni dore, hajde hajde rrehma defin me ni dore


Lyrics submited by  drenasi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018