A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - Elif Elif


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/04/2012

2012-04-21T12:42:33

See Also

Tahir Drenica


Elif be te the je,
sela me te-e, aman
Shqiptaria jan qu në kambë
Of aman, aman!
I: Kush të don-e, ije, djal me dek-e aman
ne armikun hajde ta bojmë bejon! :I
T’ejten proma, ije, n’dy sahati aman
Do ti bim katunit ri
Of aman, aman!Avdi pasha i je
ju thot djemve aman
ku je shkoder hajde moj me malsi

Moj kalaja, ije, e e mejdanit aman
30 dit je met metë rrethu’
Of aman, aman!
M’i ke shkallzit , gur mermeri aman
S’mundet hasmi hajde moj me t’ zaptu’.

Afermm e ije shishanelli aman
trimerin e bane ispat
Of aman, aman!
Gjithë tuj pri-e, ije, me ordi ,ej aman
Shkojshit malit hajde tuj hallakatë’.


Lyrics submited by  drenasi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018