A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Hashim Shala & Tahir Drenica - Kolazh Nga Rapsodet E Mirenjohur


Choose star rating

Rating:  1.3 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/07/2014

2014-07-07T14:59:02

See Also

Tahir Drenica


me nje lule qe me ka qel
permi shoqe po ban drite

bukuri ma ke naze
zemren time ma bezdise

zemra ime pa zan vend
bereqet spo me len me ba

hajde zemer hajde shpirt haj haj haj
hajde t'rrina deri ne drite

me dit djal cka asht maraku
se hala se ke provu

edhe molles na i ra fleta
edhe dita vjen tuj shkurtue

edhe lulat vijn tuj qel
vjen i dashmi me u marr ere

hajde shok te bajm sefa
se gjithmon skena me rrnue

me vnu cka thot hallku
ka shum kishna maru

kishna marue kishna vdek
si bylylat ne mal te shkret

si bylbylat ne mal te shkret

ibrahimi, tepelena
djal ma t'bukur, o se ban nana
tuj gjezdis me disa shkodrana
kaj me sy aman aman kaj per ty

rasha e dola krye pazari
aty gjeta syzit jarani
munafik i biri dushmanit
kaj me sy hajde hajde kaj per ty

neper kafez zog more bylbyl
aty vjen, kjo bukuri ahi.

njeva qun ty t'ka ra lia
jote un te thash, t'koft me shnet ahi.

un i mjeri thras ne dere
ti po me del, buzen gjithe tuj kesh ahi.

ti po me del me buze tuj kesh
me at dallam, te veshun ahi.

si bylbyl po me shkon pazari
keq ma plas, zemren te barkut ahi.


Lyrics submited by  drenasi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018