A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Hashim Shala & Tahir Drenica - Rrushi I Kosoves


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/07/2014

2014-07-07T14:59:02

See Also

Tahir Drenica


zane oj mbes rrushi i kosoves
larg na shkove ne fund te botes

gjyshi vetem si me lan
gjyshve cka don me u than

qe te rritem me dashuri
e te deshtem zoge ne gji

zane oj mbes u bafsh e madhe
e na u kthefsh n'kosove nane

ti u kthefsh shpejt te votra
me vllazen edhe motra

mos na harroni ju filiza
here do kur ju pret vendlindja

fton kosova dhe ju don
ajo fmijet kurr si harron

nana shqipe krah zemrohet
kur bijte e i largohen

sikur qielli qe do yjet
pra na duhet neve fmijet

do te shkon nalt t'kemi paqen
do te bashkohen dhe perqafen


Lyrics submited by  drenasi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018