A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Hashim Shala & Tahir Drenica - Zanes


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/11/2010

2010-11-07T16:51:14

See Also

Tahir Drenica


e mire boll ne der te dhomes
trash ma paska dhamin gojes
ma ki syni si sahati i dores
ma ki vetllen si gajtan i shkodres
ma ki vetllen gajtanli
balli i yt dukatlie
syt e zez si rrushi ne qarshi
hun e drejt kalemli
faqet e buta si mitli
gojen e vogel si kutie
mjeker te shkurt mitli
fyt yt gastarli
doket ujit kah po e pin
njgitem nalt kryt e mire per sargi
kriht t'gjan per mitan kutli
mjedis e kputne per shamie
vithet t'gjana thojshin per dimie
kamt e bardhe per jemeni
lum un i lumi si te kam kojshie
kur te merzitem vi e rri
vec me hjek te shkreten merzi
ne na knojn bylbylat permi
lutem zotit vasho un e ti
ku po e bajm ni nej me ty
n'fush te verdhe e ne bari te ri
ne na knojn bylybat permi
ngojn bylybat cka po m'thojn
lum te na t'lumt per shoqi shojne.


Lyrics submited by  drenasi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018