A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Haxhi Dauti

Tags: Haxhi Dauti

Origin: Strugë    Residence:        Age: 58  
Haxhi Dauti is a popular singer. Haxhi Dauti lindi në Maqedoni dhe është një këngëtar shqiptar që jeton dhe vepron në SHBA. Haxhi Dauti u rrit dhe u shkollua në Strugë. Shkollën e mesme e filloi në Strugë, kurse e përfundoi në SHBA ku largohet më 1978. Hapat e para në skenën muzikore i bëri me shokun e tij të rinisë Bashkim Zendelin, me të cilin krijuan grupin e rokut "Rock Café". Në këtë kohë Haxhiu me grupin e tij janë pjesëmarrës në çdo ngjarje muzikore ne Strugë: në gjimn...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018