A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Haxhi Maqellara

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  19
  • Origin:
  • Dibër E Madhe 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 65
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Haxhi Maqellara is a popular singer. Haxhi Maqellara, ka filluar karrieren ne qytetin e lindjes, si anetar ne Shoqerine Kolturore Artistike "Liman Kaba", mepas per te vazhduar ne Ansamblin "Ibe Palikuqi", Shkup. Ka realizuar disa albume, ku ne mund te kutojme nder te paret "T'falemnderit moj Tiran", vitet '80, mepas "Jam Arshik" 2008, dhe i fundit "Nana ime" 2013. Ai eshte i martuar dhe ka tre femije, nje djale dhe dy vajza. Jeton dhe vepron ne Amerike. Më datë 8 Janar 2017, H...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Jam Arshik (2008)

Të Falemnderit Moj Tiranë (1988)


» Add A Song »


Related Artists:

Ejup Rexha

Esat Bicurri

Demir Krasniqi

Zeqe Kuqi

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Shkelqim Beshiri

Xhevat Kelmendi

Met Sadiku

Qerim Sula

Shaip Bytyqi


Tags: Haxhi Maqellara

Haxhi Maqellara in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018