A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Haxhi Maqellara

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  18
  • Origin:
  • Dibër E Madhe 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 64
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Haxhi Maqellara is a popular singer. Haxhi Maqellara, ka filluar karrieren ne qytetin e lindjes, si anetar ne Shoqerine Kolturore Artistike "Liman Kaba", mepas per te vazhduar ne Ansamblin "Ibe Palikuqi", Shkup. Ka realizuar disa albume, ku ne mund te kutojme nder te paret "T'falemnderit moj Tiran", vitet '80, mepas "Jam Arshik" 2008, dhe i fundit "Nana ime" 2013. Ai eshte i martuar dhe ka tre femije, nje djale dhe dy vajza. Jeton dhe vepron ne Amerike....

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Jam Arshik (2008)

Të Falemnderit Moj Tiranë (1988)


» Add A Song »


Related Artists:

Zeqe Kuqi

Xhevat Kelmendi

Met Sadiku

Esat Bicurri

Enver Petrovci

Shaip Bytyqi

Daut Zenku

Ejup Rexha

Demir Krasniqi

Qerim Sula


Tags: Haxhi Maqellara

Haxhi Maqellara in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018