A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Haxhi Zeneli

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Ana Malit Ulqin 
BIOGRAFIA: Haxhi Zeneli is a popular singer of Northern Albania Traditional & Folk Traditional music. Haxhi Zeneli këndon prej vitit 1978. Dashuria për artin, nisi prej nga bankat e shkollës fillore. I cili, fillojë si aktor në grupin e teatrit të shkollës filore, Ana e Malit-Ulqin. Me vonë i lindi edhe dashurija për këngën shqiptare. Dhe që nga ajo kohë nuk është ndarë prej sajë.Në fillim ishte antarë i shoqëris kulturore artistike "Buna" ku më vonë u bë edhe udhëheqës i kësaj shoqërie.. U pranua si kengetar ne Radio Prishtine ne vitin 1982,ku ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Lek Pecnikaj

Dino Zhygjeli

Armend Milla

Cani Lazoja

Don Bushi

Depresioni-G

Kreshnik Hysa

Real-G

Rascom

Betim Alihajdari


Tags: Haxhi Zeneli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018