A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hekuran Krasniqi

Tags: Hekuran Krasniqi, Hekurani, Heki

Origin: Prizren    Residence:        Age: 38   Zodiac sign: ♎ Peshorja  
Hekuran Krasniqi is a very famous singer and songwriter of Pop music. Ne vendlindje ka perfunduar shkollen fillore dhe te mesme, ku me pastaj ka filluar studimet ne Prishtine dhe i ka perfunduar me sukses maksimal ne Akademine e Arteve te Bukura, drejtimi Komunikimi Masiv, dega Moderator. Talentin per muzike e kan zbuluar familja e tij qysh prej moshes 2 vjet e gjyseme ku dhe ka kenduar kengen e pare "Anes lumit anes bregut" dhe e ka incizuar me kasetofon. Rrjedhat e jetes e kane valvitur neper situata te ndryshme ...

>> Full biography >>


  • Find Hekuran Krasniqi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  40

Live (2008)

Iron (2007)


» Add A Song »


Ajo Me Mbyti
Kenga Ime
Shoku Im
Pranoje
Ajo Te Don
Bashke
Sa Zemra I Ke Ti
Pa Kasavet
Lamtumire
Gramafon Moments

Translations (1)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018