A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Hekuran Krasniqi - Lamtumire


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  25

29/09/2013

2013-09-29T21:14:13

Lyrics:

Arton Cervadiku

Music & Arrangement:

Hekuran Krasniqi


Aaa t'kujtohet e dashur
kur të putha n'ballë
dhe të thash lamtumirë
u nisa për atë gurbet të zi
për me pas
një jetë ma t'mirë me ty


Do të pres i dashur
ishin fjalët tua
do të pres i dashur
deri t'vdes të dua

(2x)
I habitur mbeta
qysh ti mem tradhtu
zemrën ma shkrumove
knaqu tash pa mu


Ooo sa raanë
me t'tradhtuu
mua zemra mu pervluuu

Ooo sa raanë
me t'tradhtuu
ani zemër knaqu
tash pa muuu

...

Do të pres i dashur
ishin fjalët tua
do të pres i dashur
deri t'vdes të dua

(2x)
I habitur mbeta
qysh ti mem tradhtu
zemrën ma shkrumove
knaqu tash pa mu

Ooo sa raanë
me t'tradhtuu
mua zemra mu pervluuu

Ooo sa raanë
me t'tradhtuu
ani zemër knaqu
tash pa muuu

...

Ooo sa raanë
me t'tradhtuu
mua zemra mu pervluuu

Ooo sa raanë
me t'tradhtuu
ani zemër knaqu
tash pa muuu...


Lyrics submited by L2
more...
lyrics.al © 2007 - 2018