A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Helena Paparizou

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Borås 
  • Residence:
  • Greqi 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Helena Paparizou is a very famous international artist of Pop music. Eleni "Elena" Paparizou, zakonisht i referuar jashtë vendit si Helena Paparizu, është një këngëtare, kompozitore dhe personalitet televiziv grek-suedez. Lindur dhe rritur në Suedi për prindërit grekë, ajo u regjistrua në shkolla të ndryshme të artit para se të niste një karrierë në Suedi në 1999 si anëtare e laik (muzika popullore greke) dhe eurodance duo Antique, të cilët morën pjesë në Eurovision Song Contest 2001 dhe më pas u bënë popullore në...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Eurovision

(Winner)

Antique

(Former member)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Christina Aguilera

Britney Spears

Maria Mena

Lady Gaga

Lana Del Rey

Hadise

Pink

Katy Perry

Kelly Clarkson

Loreen


Tags: Helena Paparizou, Elena Paparizou

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018