A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hidaver Osmani

Tags: Hidaver Osmani, Didi

Origin: Kumanovë      Age: 49   Zodiac sign: ♓ Peshqit  
Hidaver Osmani is a popular singer and songwriter. Shkollen fillore dhe ate te ulte te muzikes e kreva ne vendlindje dhe se ne moshen 5 vjecare isha valltar i shoqeris kulturoro artistike ne Kumanove si valltar me babain tim qe ishte edhe koreograf dhe kengetar trio i shoqeris me kenge e valle ketu ne qytetin tone. Ketu lindi edhe dashurija ndaj muzikes dhe artit qe pastaj edhe fillova dhe u orientova me muzik qe ne moshen 12 vjecare si fisharmonikist, ku isha antar i shoqeris dhe se me vone edhe...

>> Full biography >>


  • Find Hidaver Osmani on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  30

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018