A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hidaver Osmani

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  32
  • Origin:
  • Kumanovë 
  • Age:
  • 50
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Hidaver Osmani is a popular singer and songwriter. Shkollen fillore dhe ate te ulte te muzikes e kreva ne vendlindje dhe se ne moshen 5 vjecare isha valltar i shoqeris kulturoro artistike ne Kumanove si valltar me babain tim qe ishte edhe koreograf dhe kengetar trio i shoqeris me kenge e valle ketu ne qytetin tone. Ketu lindi edhe dashurija ndaj muzikes dhe artit qe pastaj edhe fillova dhe u orientova me muzik qe ne moshen 12 vjecare si fisharmonikist, ku isha antar i shoqeris dhe se me vone edhe...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Alush Hamiti

Refet Asani

Bajramali Idrizi

Agron Maqellara

Kadri Ismajli

Bexhet Jagodini

Hajrulla Emini

Nehat Ferati

Ferdinant Bjanku

Thoma Mahilaj


Tags: Hidaver Osmani, Didi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018