A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hirushe Xhemali

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5
  • Origin:
  • Tirane 
  • Age:
  • 45
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Hirushe Xhemali is a popular singer of Central Albania Traditional & Traditional Wedding music. Me zerin e saj brilant ka bere per vete shume adhurues dhe fansa. Hirushja per fansat dhe adhurusit e saj njihet si "DADA E TALLAVAS" sepse dada Hirushe din cfare duan fansat dhe adhuruesit e saj. Hirushja eshte shume e angazhuar neper dasma, festime familjare si Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe Diaspore. Por gjithashtu edhe ne evente te ndryshme muzikore. Kenget e saj kerkohen, kendohen dhe degjohen ane e mbane. Me atmosferen qe ajo di te bej gjit...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Vida Kunora

Rovena Dilo

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Ermonela Jaho

Elinara Shehu

Ermira Kola

Enxhi Nini

Manjola Nallbani

Donika Gashi

Alma Gashi


Tags: Hirushe Xhemali

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018