A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hysni Alushi

Tags: Hysni Alushi

Origin: Rrogozhinë      Age: 54   Zodiac sign: Binjaket  
Hysni Alushi is a popular singer in traditional music. Ka nisur të këndojë që në moshë të re. Në fillimet e tij, ka qenë pjesë e Grupit Polifornik të Çelo Mezanit, ku merrnin pjesë në aktivitete të ndryshme që organizonte Pallati I Kulturës. Më vonë nxjerr albumin e tij të parë me këngë çame, të titullar "Zemra e Çamërisë", dhe gjithashtu këndonte edhe nëpër gëzime familjare. Më pas bën bashkëpunim me Enkelejdën, mbesën e tij, bashkëpunim ky i cili ishte mjaft i susksesshëm dhe goditi fort çështjen ç...

>> Full biography >>


  • Find Hysni Alushi on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  28

Hysni Alushi in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018