A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hysni Alushi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  34
  • Origin:
  • Rrogozhinë 
  • Age:
  • 55
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Hysni Alushi is a popular singer of Southern Albania Traditional music. Ka nisur të këndojë që në moshë të re. Në fillimet e tij, ka qenë pjesë e Grupit Polifornik të Çelo Mezanit, ku merrnin pjesë në aktivitete të ndryshme që organizonte Pallati I Kulturës. Më vonë nxjerr albumin e tij të parë me këngë çame, të titullar "Zemra e Çamërisë", dhe gjithashtu këndonte edhe nëpër gëzime familjare. Më pas bën bashkëpunim me Enkelejdën, mbesën e tij, bashkëpunim ky i cili ishte mjaft i susksesshëm dhe goditi fort çështjen ç...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Enkelejda Arifi

(His niece)

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Spiro Roko

Nimet Leka

Thoma Mahilaj

Ferdinant Bjanku

Xhavit Dedej

Ardian Trebicka

Leonard Bombaj

Gjeto Luca

Remi Jakupi

Miftar Meta


Tags: Hysni Alushi

Hysni Alushi in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018