A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hysni Klinaku

Tags: Hysni Klinaku

Origin: Mazgit (Kastriot)      Age: 42   Zodiac sign: Ujori  
Hysni Klinaku is a popular singer and songwriter in traditional music. Babai i tij qysh ne fëmijërinë e hershme kishte luajtur në instrumente frymore (popullore), njëkohësisht i punonte ato. Pastaj ai u bë një zdrukthar që muzikën e kishte vetëm pasion, dëgjonte vazhdimisht rapsod dhe këngëtar popullor dhe posedonte shumë inçizime të tyre. Kjo sigurisht ndikoi që Hysniu qysh në moshën pesë vjeçare të filloi të luaj në çifteli, e më vonë edhe në kitare. Shkollën fillore e mbaroi në Kastriot kurse të mesmen e vazhdoi ...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  27

Live 2012 (2012)

Me Këngën E Shpirtit (2011)

Merre Kët Dhuratë (2009)

Një Këngë Për Ty


» Add A Song »


Zogun Ndrysh E Kena Pa
Sikur Te Isha
Nje Keng Per Ty
Kush Eshte Fajtor
Fat
Ku Është Lumturia
Ndalo
M'ka Marre Malli

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018