A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hysni Klinaku

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  28
  • Origin:
  • Mazgit (Kastriot) 
  • Age:
  • 43
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Hysni Klinaku is a popular singer and songwriter of Modern Traditional music. Babai i tij qysh ne fëmijërinë e hershme kishte luajtur në instrumente frymore (popullore), njëkohësisht i punonte ato. Pastaj ai u bë një zdrukthar që muzikën e kishte vetëm pasion, dëgjonte vazhdimisht rapsod dhe këngëtar popullor dhe posedonte shumë inçizime të tyre. Kjo sigurisht ndikoi që Hysniu qysh në moshën pesë vjeçare të filloi të luaj në çifteli, e më vonë edhe në kitare. Shkollën fillore e mbaroi në Kastriot kurse të mesmen e vazhdoi ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Live 2012 (2012)

Me Këngën E Shpirtit (2011)

Merre Kët Dhuratë (2009)

Një Këngë Për Ty


» Add A Song »

Zogun Ndrysh E Kena Pa
Nje Keng Per Ty
Ndalo
Kënga Për Trimat
Sikur Te Isha
Kush Eshte Fajtor
Ku Është Lumturia
Fat
M'ka Marre Malli

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Fatmir Hoxha

Shqipri Kelmendi

Dritan Jashari

Elvis Pupa

Afrim Uka

Mentor Haziri

Astrit Bejta

Nexhat Vitia

Luan Krasniqi

Izi


Tags: Hysni Klinaku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018