A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hysni Milloshi

Choose star rating

Rating:  2.1 / Votes cast:  7
(1946-2012)  
  • Origin:
  • Macukull 
BIOGRAFIA: Hysni Milloshi is a popular songwriter. Hysni Milloshi lindi më 1948, në Macukull të Matit. Pas shkollës 8-vjeçare në vendlindje studioi në Shkollën e Mesme Ushtarake “Skënderbej” dhe në Shkollën e Lartë të Bashkuar të Oficerëve “Enver Hoxha”. Pas diplomimit si oficer gjitharmësh, punon si sekretar i Komitetit të Rinisë në Korpusin e Shkodrës ku fillon studimet me korrespondence në “Luigj Gurakuqi”. Më pas dërgohet nga Ministria e Mbrojtjes për studime në Universitetin e Tiranës, ku kr...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Edlir Begolli

Edmond Veizaj

Fadil Kraja

Zef Coba

Gent Demaliaj

Mark Kaftalli

Gjokë Beci

Gazmend Mullahi

Feim Ibrahimi

Tish Dajia


Tags: Hysni Milloshi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018