A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Hysni Zeqiri - Ukshinit (in Memoriam Ukshin Hoti)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/05/2009

2009-05-18T16:31:27

Ti ndoshta gjall akoma je
Se varrin njerzit nuk ta dine
Se s’mund te vdes nje promethe
Qe ndezi flaken per lirine.

Ukshin I dashur mik e shok
Te gjithe e dime se ti do vish
Ne po te presim te gjith tok
Te hedhim vallen e lirise

Se ne themele dashurish
Ti vure zemren gur te rende
Trimat nuk vdesin ti ta dish
Se trimat mbeten veç ne kenge

Ti do te hecish bashk me ne
Do na udheheqish me guxim
Besnik i brezave qe le
Dhe drit per brezat qe do vine


Lyrics submited by EndritKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018