A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ibish Broja

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  24
(-2012)  
  • Origin:
  • Burojë E Drenicës 
BIOGRAFIA: Ibish Broja is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Që në moshë të re, rapsodi i mirënjohur shqiptar, Ibish Broja kishte pushtuar zemrat e adhuruesve të folklorit burimor shqiptar. Për 60 vjet me radhë, Broja interpretoi me mjeshtri të madhe këngët e traditës sonë historike, duke depërtuar edhe jashtë kufijve shqiptar, nëpër festivale ndërkombëtare. I cilësuar si tenor me ipostim natyral, Ibish Broja i dha folklorit tonë zërin e tij brilant dhe këngën e pastër burimore. Ibish Broja ndërroi jetë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »


Related Artists:

Enver Batllava

Beqir Gashi

Halil Cërvadiku

Feriz Krasniqi

Taulant Gashi

Avni Metalia

Fran Vorfi

Shkëlzen Morina

Aziz Morina

Haxhi Prenku


Tags: Ibish Broja, Baca Ibish, Broja, Ibish Broja Mulaku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018