A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrics
Ibish BrojaTags: Ibish Broja, Baca Ibish, Broja, Ibish Broja Mulaku
Origin: Burojë E Drenicës 
Ibish Broja is a popular singer in traditional music. Që në moshë të re, rapsodi i mirënjohur shqiptar, Ibish Broja kishte pushtuar zemrat e adhuruesve të folklorit burimor shqiptar. Për 60 vjet me radhë, Broja interpretoi me mjeshtri të madhe këngët e traditës sonë historike, duke depërtuar edhe jashtë kufijve shqiptar, nëpër festivale ndërkombëtare. I cilësuar si tenor me ipostim natyral, Ibish Broja i dha folklorit tonë zërin e tij brilant dhe këngën e pastër burimore. Ibish Broja ndërroi jetë... >> Full biography >>


Choose star rating
  Rating:  4.8 / Votes cast:  6
» Add A Song »

Loading...Kalendari
22/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Ben Moody
Ben Moody
36 vjeç

This Week's Poll
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Shumë

  Jashtëzakonisht

Vote