A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ibish Broja

Origin: Burojë E Drenicës

Music genres: Rhapsodic Traditional

Ibish Broja is a popular singer. Që në moshë të re, rapsodi i mirënjohur shqiptar, Ibish Broja kishte pushtuar zemrat e adhuruesve të folklorit burimor shqiptar. Për 60 vjet me radhë, Broja interpretoi me mjeshtri të madhe këngët e traditës sonë historike, duke depërtuar edhe jashtë kufijve shqiptar, nëpër festivale ndërkombëtare.

I cilësuar si tenor me ipostim natyral, Ibish Broja i dha folklorit tonë zërin e tij brilant dhe këngën e pastër burimore. Ibish Broja ndërroi jetë në vitin 2012 në moshën 73 vjeçare.

» Edit Bio »


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  18


lyrics.al © 2007 - 2018