A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ibra-G

Tags: Ibra-G, Ibra G

Origin: Kukes    Residence:        Age: 25   Zodiac sign: Peshorja  
Ibra-G is a popular singer in hip-hop music. Ne moshen 13 vjeçare, IBRA-G nisi hapat e para ne boten e muzikes. Kur ishte 14 vjeç emigroi drejt Italise, ku dhe jeton aktualisht. Nderkohe u krijua grupi "SHQIPONJAT E ZEZA" nga Ibra G, Themeluesi, G As. Ne te njejten kohe, ka mbaruar me sukses albumin "JETA VAZHDON" dhe kenget priten te dalin ne muajt ne vazhdim. Disa nga kenget e albumit te ri jane: "Oj shqiptare", "Stasera", "Shqipet n'aksion", "Ku je", "Giro ne qytet", "Qa kerkoin" etj....

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017