A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12
  • Origin:
  • Kukes 
  • Residence:
  • Itali 
  • Age:
  • 25
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Ibra-G is a popular singer of Hip-Hop music. Ne moshen 13 vjeçare, IBRA-G nisi hapat e para ne boten e muzikes. Kur ishte 14 vjeç emigroi drejt Italise, ku dhe jeton aktualisht. Nderkohe u krijua grupi "SHQIPONJAT E ZEZA" nga Ibra G, Themeluesi, G As. Ne te njejten kohe, ka mbaruar me sukses albumin "JETA VAZHDON". Më datë 26 Nëntor 2013, Ibra-G publikon videoklipin "Yeee", në bashkëpunim me Themeluesi & G-As. Më datë 24 Mars 2014, Ibra-G & Themeluesi publikojnë videoklipin "Oj Shqipe...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Addi

Zero

Teson

Tidra

Leuname

Joint Jointinjo

Stealth

Paniku

Tru Pak

Mali G Grand Thugz


Tags: Ibra-G, Ibra G

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018