A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ibrahim Kasami

Choose star rating

Rating:  2.4 / Votes cast:  8
BIOGRAFIA: Ibrahim Kasami is a popular singer of Modern Traditional, Tallava & Traditional Wedding music. Ibrahim Kasami është ndër ata këngëtar që me zërin e tyre kanë bërë vend në zemrat e publikut të gjërë. është nga Tetova dhe rruga e tij në muzikë ka nisur që në fëmijëri, e trasuar nga i ati, që i binte mrekullueshëm kavallit. Dashuria e parë e Ibrahimit ishte çiftelia dhe tingujt e saj të mrekullueshëm. Më pas, Ibrahim Kasami nisi të këndonte e të dëshmohej në shumë vende, duke u bërë edhe tejet i angazhuar në mbrëmje, dasma e ahengje. Këngëtar...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts

Live 2017 (2017)

Loçk Dhe Zemer (2017)

Me Mungon (2016)

Hajde Ne Valle (2014)

Lujna Në Diskotekë (2010)

çika Boll (2007)

Malli Per Nanen


» Add A Song »

Hysen Aga
Digju Zemër
E Di Qe Me Don
Larg Vendlindjes Ne Gurbet
Nusja E Shtir


Related Artists:

Premtim Mehmeti

Zidan Limani

Fidaim Aliu

Anton Keraj (Toni)

Remzi Leka

Meti Maloku

Sabi

Qenan Selani (Qena)

Lul Vushtria

Istref Berisha


Tags: Ibrahim Kasami, Ibrahim Kasumi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018