A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ibrahim Muçaj & Islam Mustafa - Moj Serbi Moj Shtrig E Vjeter


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

02/12/2013

2013-12-02T11:45:17


Sorry, this song lyrics is not yet available "Moj Serbi Moj Shtrig E Vjeter" sung by Ibrahim Muçaj & Islam Mustafa.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Moj Serbi Moj Shtrig E Vjeter".
The music video from Ibrahim Muçaj & Islam Mustafa attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Milaim Mezini & Mahmut Ferati. We wish that's the lyrics you are looking for:

Ah Serbi moj shtriga e vjeter
N'ket Kosove ti çka lyp ma tjeter

Lidh me pranga i ke kamb me dur e
Ne shpi t'vet qysh me i thane je i huj e

Brez pas brezi babe e djal e
Jane fajtor o qe jane shqiptar e

Kur Kosoven e mbuloi gjaku
Feste te madhe pat Beogradi

Kushtetuten e atij dushmani
Miratuan zinxhirt e tankut

Bajonetat i numrojne votat
Beogradi o i cakron gotat

Ne s'harrojme krajlit me i thane
Hec perpara deri ne Tirane

Kush ka msye per me shkue n'Tirane
Kockat rrugeve o i ka lan e

Mos e shif o Kosoven n'anderr
Je o i voge t'çet buza tamel

Oj Serbi po te flet shqiptari
Ke kujdes larg duret nga zjarri

O jem te lidhur burri me burrin
A e harrove ti Bajram Currin

Jem te zot dhe e mbrojme trollin
A e harrove o Mic Sokolin

Jem te rritun si shqipja e Sharrit
A e harrove Adem Jasharin

Kem flamurin e s'ta kthejme shpinen
A e harrove Hasan Prishtinen

Mbrojme flamurin mbrojme te verteten
A e harrove o Azem Bejten

Oj Kosove oj nana jone
Republike emnin ta thone mor o hejmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018