A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ibrahim Tukiçi

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  10
(1926-2004)  
  • Origin:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Ibrahim Tukiçi is a popular singer of Easy Listening & Classical music. Ibrahim Tukiçi u lind në Shkodër me 5 prill 1926, ku bëri edhe shkollën fillore e të mesme. Ai studioi në Konservatorin "Çajkovski" të Moskës në Rusi. Pas mbarimit të studimeve në vitin 1957 u emërua në Teatrin e Operas dhe Baletit, ndërsa interpretoi në shumë pjesë klasike, si "Kavaleria Rustikana", "Nusja e shitur', "Mrika", "Pranvera", "Madam Batërflaj" "Lulja e Kujtimit", operën "Zgjimi", Rigoleto, si dhe vitet e fundit të karrierës së tij ka...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Genc Tukiçi

(His son)

David Tukiçi

(His son)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Hysen Koçia

Mustafa Ymeri

Josif Gjipali

Denik Prizreni

Riad Ymeri

Xhelal Bakraqi

El Padrino Man

Maringlen Linadi

Teson

Egert Pano


Tags: Ibrahim Tukiqi, Ibraim Tukiqi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018