A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilir Berani

Tags: Ilir Berani

Origin: Prishtinë    Residence:        Age: 51   Zodiac sign: Akrepi  
Ilir Berani is a very famous songwriter and singer in pop music. Djaloshi i talentuar për muzikë dhe plot ëndërra të bëhej doktor, ia ariti këtij qëllimi- u bë doktor, por i llojit tjetër- shërues i shpirtërave sepse falë talentit për muzikë, të cilin gjatë disa dekadave e dëshmon përmes këngëve, teksteve dhe melodive që i krijon, ato shpejt bëhen hite, madje mbesin hite dhe melodi të pavdekshme. Atyre që paraqiten në skenë ua ofron mundësinë që me hyrjen në botën e estradës të korrin sukses të garantuar...

>> Full biography >>


  • Find Ilir Berani on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  30

More Songs

Loading... Please wait
See More

  • Singer:

» Dërgo Një Këngë »Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018