A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilir Shaqiri

Tags: Ilir Shaqiri

Origin: Burojë (Drenicë)    Residence:        Age: 57   Zodiac sign: Binjaket  
Ilir Shaqiri is a very famous singer and songwriter of Pop, Folk Traditional music. Ilir Shaqiri është autor i përmbi 400 këngëve të lehta, popullore dhe folklorike. Ai ka marr pjesë në më shumë se 1000 koncerte dhe përmbi 900 prej tyre janë humanitare. Ai jeton dhe punon në Prishtinë në studion e tijë "Iliria". Ilir Shaqiri ka punuar edhe si redakor ekskluziv ne RTK. Mësimet fillore i ka bërë në Turiqec, ato të mesmet për farmaci në Prizren, të lartat në gjuhë dhe letërsi shqipe në Prizren e Prishtinë. Në vitin 1978 del për her...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  104

Artist I Merituar (2012)

Prane Diellit (2009)

E Di Nje Kenge Per Ty (2007)

Lugina E Dashurisë (2005)

Dridhe Shkup E Shkodër (2004)

Ringjalle (2003)

Kujdes Lirine (2003)

Bota E Rinise (2002)

Këngët E Përngritjes (2001)

Garda E Kosoves (2000)


» Add A Song »


Pavaresia (Erdhi Dita E Pavarsis)
Pocari
Moj E Rritur Ne Kosovë
Moj Evrop
Priti Skenderbeun
Baladë Per Sali Manin
S'bahet Darsëm Pa Flamur
Azem Galica
Pyete Zemrën
Fjalët E Qiririt

Translations (10)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018