A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilir Shaqiri

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  117
  • Origin:
  • Burojë (Drenicë) 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 58
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ilir Shaqiri is a very famous singer and songwriter of Pop & Folk Traditional music. Ilir Shaqiri është autor i përmbi 400 këngëve të lehta, popullore dhe folklorike. Ai ka marr pjesë në më shumë se 1000 koncerte dhe përmbi 900 prej tyre janë humanitare. Ai jeton dhe punon në Prishtinë në studion e tijë "Iliria". Ilir Shaqiri ka punuar edhe si redakor ekskluziv ne RTK. Mësimet fillore i ka bërë në Turiqec, ato të mesmet për farmaci në Prizren, të lartat në gjuhë dhe letërsi shqipe në Prizren e Prishtinë. Në vitin 1978 del për her...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Artist I Merituar (2012)

Prane Diellit (2009)

E Di Nje Kenge Per Ty (2007)

Lugina E Dashurisë (2005)

Dridhe Shkup E Shkodër (2004)

Ringjalle (2003)

Kujdes Lirine (2003)

Bota E Rinise (2002)

Këngët E Përngritjes (2001)

Garda E Kosoves (2000)


» Add A Song »

Pavaresia (Erdhi Dita E Pavarsis)
Oj Kosov, Oj Nëna Ime
Ata U Bënë Dritë
Moj E Rritur Ne Kosovë
Moj Evrop
Fjalët E Qiririt
Baladë Per Sali Manin
Nëse Mundesh
S'bahet Darsëm Pa Flamur
Azem Galica

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (11)


Related Artists:

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Mahmut Ferati

BimBimma

Shaqir Cërvadiku

Nikolle Nikprelaj

Kastro Zizo

Robert Aliaj

Dr. Flori


Tags: Ilir Shaqiri

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018