A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrics
IlirëtTags: Ilirët, Iliret, Shemi
Ilirët is a very famous music group/band in rock music. Grupi ILIRET eshte formu ne vitin 1981 dhe po at vite e kan bere inxhizimin e pare ne RTP. Kenga e pare eshte titulluar MERITA dhe ne at vite ka qen hiti ma i madh edhe sot kjo keng mbahet ne mend .Iliret kan qen grupi me aktive ne vitet 80ta dhe 90ta kan editur mjaft kenge por veqohet si grup i cili ka qen shum prezent ne paraqitje LIVE dhe jan te njohur me stilin e tyre rock folk dhe sot e asaj dite ata e kultivojn kete stil.Ne kete grupe k... >> Full biography >>


Choose star rating
  Rating:  4.1 / Votes cast:  19Albums:

» Add An Album »


» Add A Song »


 :: Minire Moj Moter ::  
 :: Fjalet E Qiririt ::  
 :: Rini Thuaja Kënges ::  
 :: Qaj Mirvete ::  
 :: Turgaj Gashi ::  
 :: Treni I Fundit ::  
 :: Shamija E Beqarit ::  
 :: Oj Selvo Oj Selvi ::  
 :: Kenga E Naimit ::  
 :: Jeta Në Gurbet ::  


Loading...Kalendari
20/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

This Week's Poll
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Vote