A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilirët

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  28
BIOGRAFIA: Ilirët is a very famous group/singers of Pop & Pop-Rock music. Grupi ILIRET eshte formu ne vitin 1981 dhe po at vite e kan bere inxhizimin e pare ne RTP. Kenga e pare eshte titulluar "MERITA" dhe ne at vite ka qen hiti ma i madh edhe sot kjo keng mbahet ne mend. Iliret kan qen grupi me aktive ne vitet 80ta dhe 90ta kan editur mjaft kenge, por veçohet si grup i cili ka qen shum prezent ne paraqitje LIVE dhe jan te njohur me stilin e tyre rock folk dhe sot e asaj dite ata e kultivojn kete stil.Ne kete grupe ka...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Ilirët Me Miq (2015)

Moj Kosove (2012)

Tri Pika (1996)

Iliret & Ganja 1 (1994)

Zgjohu Kosovë (1990)


» Add A Song »

Treni I Fundit
Turgaj Gashi
Minire Moj Moter
Qaj Mirvete
Rini Thuaja Kënges
Fjalet E Qiririt
Oj Selvo Oj Selvi
Jeta Në Gurbet
Mixha Mursel
Shamija E Beqarit


Translations (1)


Related Artists:

Etnon

NRG Band

Skillz

O.T.R.

Elita 5

Tingulli 3nt

T.B.A.

Babastars


Tags: Ilirët, Iliret, Shemi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018