A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Iljaz Jashari

Tags: Iljaz Jashari

Origin: Shkup    Residence:        Age: 22   Zodiac sign: Virgjeresha  
Iljaz Jashari is a not so known poet. Shkollen fillore e kreu ne vendlindje, ndersa te mesmen ne gjimnazin "Zef LushMarku" ne Shkup.Akutalisht vijon studimet albanologjike ne universitetin "Shen Qirili dhe Metodi" Shkup. Botimet 1."Vargje poetike" 2017...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018