A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Indrit Lelo

Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 30
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Indrit Lelo is a popular singer and songwriter. Mësimet e para i mori në vendin e lindjes, në shkollën Jordan Misja, ku krahas mësimit të përgjithshëm, merr dhe njohuritë e para të muzikës. Studioj 12 vite per piano ne shkollën Jordan Misja (1994-2006) ku ka patur dhe aktivitetet e para artistike.Ne vitin 2006 konkuron ne Akademin e Arteve Universitieti Arteve ne degen e kompozicionit ku mori vleresimet maksimale. 2006-2010 Studioi ne degen e kompozicionit ne klasen e profesor Aleksander Pecit...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Official

Webiste

Instagram

Account

Twitter

Account

SoundCloud

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Lintor Osmenaj

Gentjan Dema

Bledi Polena

Joni Aliraj

Maringlen Linadi

El Padrino Man

Jonald Haxhia

Denis Kraja

Aldo Simoni

Egert Pano


Tags: Indrit Lelo

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018