A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Indrit Lelo

Tags: Indrit Lelo

Origin: Tiranë    Age: 30   Zodiac sign: ♍ Virgjeresha  
Indrit Lelo is a popular singer and songwriter. Mësimet e para i mori në vendin e lindjes, në shkollën Jordan Misja, ku krahas mësimit të përgjithshëm, merr dhe njohuritë e para të muzikës. Studioj 12 vite per piano ne shkollën Jordan Misja (1994-2006) ku ka patur dhe aktivitetet e para artistike.Ne vitin 2006 konkuron ne Akademin e Arteve Universitieti Arteve ne degen e kompozicionit ku mori vleresimet maksimale. 2006-2010 Studioi ne degen e kompozicionit ne klasen e profesor Aleksander Pecit...

>> Full biography >>


  • Find Indrit Lelo on social networks:
Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  4

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018