A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Inis Gjoni

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  33
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 41
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Inis Gjoni is a popular singer of Pop music. Ajo ka studiuar 12 vjet për balet klasik e më pas ka ndjekur Akademinë e Arteve në degën Regjisurë.Ka marre pjese ne spektaklet më të rëndësishme si “12 vallëzime pa një të shtunë”, “Telebingo kombëtare” etj. Si regjisore ka paraqitur: ”Mosmarrëveshja e Kamysë” dhe “Karriget e Joneskos” etj. Ndersa si aktore ka interpretuar ne: “Lezeti i kolltukut dhe i krevatit”, “Vdekja e Anarkistit” etj. Videoskandali, vdekja e bashkeshortit dhe lindja e Coco ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Ingrit Gjoni

(Her sister)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Juliana Pasha

Anila Mimani

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Jeta Faqolli

Manca Špik

Eliza Hoxha

Adelina Thaqi

Jehona Sopi

Mimoza Mustafa

Diellza Kolgeci


Tags: Inis Gjoni

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018