A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Inva Mula

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  234
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Francë 
  • Age:
  • 55
BIOGRAFIA: Inva Mula is a very famous singer of Easy Listening & Classical music. Inva Mula është një këngëtare soprano shqiptare. Ajo vjen nga një familje artistësh. I ati saj, Avni Mula, është një nga kompozitorët dhe këngëtarët më të talentuar në Shqipëri. Në vitin 1987 fitoi konkursin “Këngëtarja Shqiptare”, më 1988 konkursin “George Enescu” në Bukuresht. Pas katër vjetësh në 1992 fiton konkursin ”Butterfly” në Barcelona. Në 1993 merr një çmim në Operalia-n e parë të Placido Domingos në Paris. Ka bashkëpunuar me tenorë të ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Avni Mula

(Her father)

Pirro Çako

(Her ex-husband)

Add Official

Social Accounts

Per Ty Atdhe (2012)

Il Bel Sogno (2009)


» Add A Song »

Lucia Di Lammermoor


Translations (1)


Related Artists:

Merita Halili

Irma Libohova

Parashqevi Simaku

Eli Fara

Kejsi Tola

Marie Kraja

Anjeza Shahini

Tefta Tashko Koço

Adelina Emini

Anita Take


Tags: Inva Mula, Inva Mula Tchako, Inva Mula Cako

Inva Mula in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018