A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Inva Mula

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  232
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Francë 
  • Age:
  • 55
BIOGRAFIA: Inva Mula is a very famous singer of Easy Listening & Classical music. Inva Mula është një këngëtare soprano shqiptare. Ajo vjen nga një familje artistësh. I ati saj, Avni Mula, është një nga kompozitorët dhe këngëtarët më të talentuar në Shqipëri. Në vitin 1987 fitoi konkursin “Këngëtarja Shqiptare”, më 1988 konkursin “George Enescu” në Bukuresht. Pas katër vjetësh në 1992 fiton konkursin ”Butterfly” në Barcelona. Në 1993 merr një çmim në Operalia-n e parë të Placido Domingos në Paris. Ka bashkëpunuar me tenorë të ...

>> Full biography >>


Avni Mula

(Her father)

Pirro Çako

(Her ex-husband)

Add Official

Social Accounts

Per Ty Atdhe (2012)

Il Bel Sogno (2009)


» Add A Song »

Lucia Di Lammermoor


Translations (1)


Related Artists:

Irma Libohova

Parashqevi Simaku

Merita Halili

Eli Fara

Ryva Kajtazi

Yllka Kuqi

Zaimina Vasjari

Rosela Gjylbegu

Rozana Radi

Fitnete Rexha


Tags: Inva Mula, Inva Mula Tchako, Inva Mula Cako

Inva Mula in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018