A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irini Qirjako

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  61
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Irini Qirjako is a very famous singer of Southern Albania Traditional music. Ajo është një nga emrat e shquar të këngës popullore e veçanërisht asaj polifonike, një ndër këngëtaret më të suksesshme në teksteshqip.com, me një karrierë të gjatë prej më shumë se tre dekadash, nga zërat e artë të AKVP, një artiste dhe veprimtare e shquar. Kënga polifonike “Këngët e atdheut tim, janë ilaç janë shërim” të Lefter Çipës, mbetet një nga këngët e saj më të dashura, një himn, të cilin e këndon herë pas here e që zbukuron gjerdanin e...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social Accounts

Tundu Bejke (2012)

Me Kerkon Porte Me Porte (2007)

Sorke Moj (2005)

Dy Shelege Ne Nje Portë (2003)

Këngë E Atdheut Tim

Zura Nje Mike Suljote


» Add A Song »

Te Rrapi Ne Mashkullore
Nuse Moj Sorkadhe
Te Rriti Mamaja
Te Uron Babai Dhe Nena
Barbaro Vasiliko
Kenga E Nenes
Gushebardha
Kenga Per Atdheun
Kenget E Atdheut Tim
Nusja Jone Cameri


Related Artists:

Klea Huta

Liliana Kondakçi

Marie Kraja

Maya Alickaj

Vaçe Zela

Fitnete Rexha

Irma Libohova

Anita Bitri

Mirsa Kerceli

Ganimete Abazi (Ganja)


Tags: Irini Qirjako

Irini Qirjako in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018