A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irini Qirjako

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  71
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Irini Qirjako is a very famous singer of Southern Albania Traditional music. Ajo është një nga emrat e shquar të këngës popullore e veçanërisht asaj polifonike, një ndër këngëtaret më të suksesshme në teksteshqip.com, me një karrierë të gjatë prej më shumë se tre dekadash, nga zërat e artë të AKVP, një artiste dhe veprimtare e shquar. Kënga polifonike “Këngët e atdheut tim, janë ilaç janë shërim” të Lefter Çipës, mbetet një nga këngët e saj më të dashura, një himn, të cilin e këndon herë pas here e që zbukuron gjerdanin e...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Tundu Bejke (2012)

Me Kerkon Porte Me Porte (2007)

Sorke Moj (2005)

Dy Shelege Ne Nje Portë (2003)

Zura Nje Mike Suljote

Këngë E Atdheut Tim


» Add A Song »

Nuse Moj Sorkadhe
Te Rrapi Ne Mashkullore
Cu Mbush Mali Plot Me Rrush
Dhenderr Te Ben Motra
Te Uron Babai Dhe Nena
Barbaro Vasiliko
Te Rriti Mamaja
Dy Shelege Ne Nje Porte
Thelleza Qe Shkel Mbi Vese
Oj Zogo


Related Artists:

Fitnete Rexha

Vaçe Zela

Anita Bitri

Marie Kraja

Liliana Kondakçi

Irma Libohova

Klea Huta

Maya Alickaj

Tefta Tashko Koço

Mirsa Kerceli


Tags: Irini Qirjako

Irini Qirjako in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018