A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irkenc Hyka

Tags: Irkenc Hyka

Origin: Tiranë    Residence:        Age: 25   Zodiac sign: ♎ Peshorja  
Irkenc Hyka is a very famous singer and songwriter of Pop music. Irkenc hyka ka filluar të merret me muzikë që në moshën 17 vjeçare. Ka kënduar edhe më herët si fëmijë nëpër festivalet e fëmijëve. Ka mabruar "Liçeun Artistik për kanto" në Tiranë dhe ndjek studimet në Akademinë e Arteve në Tiranë. Është kompozitor i disa këngëve mjaft të njohura. Ka bashkpunuar me këngëtarë të ndryshëm dhe sot vazhdon të punojë dhe të kompozojë në studion e tij. Në Nëntor 2014, Irkenc Hyka merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me...

>> Full biography >>


  • Find Irkenc Hyka on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  77

Irkenc Hyka in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018