A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Irkenc Hyka - Je Shume Larg  (Feat. Entuel Dervishaj)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

22/03/2011

2011-03-22T14:57:40

Irkenci :
Larg je shume larg
Me mungon ne kte nate
E ndiej aromen tende
Ne shtrat je larg me trup por me zemer te ndjej
prane
Je larg je shume larg
Me mungon ne kte nate
E ndiej aromen tende
Ne shtrat je larg me trup por me zemer te ndjej
prane

Shpeshhere ndihem vetem
Fytyren tende kujtoj
Me jep nje frymezim
Disa vargje per ty t'i kendoj
Se ti e meriton
Se ke qene gjithcka per mua
Kur ishim bashke me thoje sa te dua
Tani ti ku ndodhesh
Pse ne asnje vend nuk te shoh
Me mungon buzeqeshja jote
Qe dikur me qetesonte
Me mungojne puthjet e tua e fjalet e tua
Me mua nuk je me nje tjeter je harruar
Jam shume i sigurt se dhe ti mendon per mua
Dhe pse te dua qe nga une ti je larguar
Je larguar ti me mungon

Larg je shume larg
Me mungon ne kte nate
E ndiej aromen tende
Ne shtrat je larg me trup por me zemer te ndjej
prane
Je larg je shume larg
Me mungon ne kte nate
E ndiej aromen tende
Ne shtrat je larg me trup por me zemer te ndjej
prane

Entuel :
Ishe ajo mbreteresha qe n'zemren time mbreterove
Ti more gjithcka e deshe e nga une n'fund u largove
Nuk me dhe asnje shpjegim pse lidhjen tone n'mes e ndale
Ti ke ik shume e lumtur nuk ma the mu asnje fjale
Ti n'fund me thoje zemer dikur me thoje ty te dua
Qe heren e pare kur te shikova imazhi jot m'kish pushtuar
Lumturia per mu kishte qene lumturi e kote
Per ty isha nje qiri i shuar e s'kisha asnje vlere ne kete bote

Irkenci:
Larg je shume larg
Me mungon ne kte nate
E ndiej aromen tende
Ne shtrat je larg me trup por me zemer te ndjej
prane
Je larg je shume larg
Me mungon ne kte nate
E ndiej aromen tende
Ne shtrat je larg me trup por me zemer te ndjej
prane


Lyrics submited by Kusho Iroslyrics.al © 2007 - 2018