A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Irkenc Hyka - Haram


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  93

08/09/2017

2017-09-08T15:46:22

Featuring

Eugena Aliu

Music:

Irkenc Hyka

Lyrics:

Petro Xhori

Arrangement:

Dj Jojo

Video Production:

ND Film Pro
Veten time me nga ty s'e ndaj,
nen lekure akoma t'mbaj
A thu kam faj?
Yeah

Kur dike e don me shpirt me gjak,
pafund eshte shume pak,
hajt se shihemi prap
atje ku ti me le,
Se dikur me doje
sot as nuk me pyet si je.
Ke harruar sa u prekem, sa u deshem
A e din se? Si nje anije e humbur ne det
sot pa ty jam, se nuk te kam...

REF. x2:
Dashnia haram, haram
Dashnia haram, haram
Zemra e don, dhe kur gabon...

Syte e mij me nuk shohin qart,
se lotet m'i ke lan.
A kshu m'ke dasht?
Yeah

Kur dike e don me shpirt me gjak,
pafund eshte shume pak,
hajt se shihemi prap...
Atje ku ti me le,
se dikur me doje
sot as nuk me pyet si je.
Ke harruar sa u prekem,
sa u deshem
A e din se? Si nje anije e humbur ne det
sot pa ty jam, se nuk te kam...

REF. x2:
Dashnia haram, haram
Dashnia haram, haram
Zemra e don dhe kur gabon...


Lyrics submited by Kristinae-Cards

2018-01-29 19:48:14
Veten time me nga ty s'e ndaj,
nen lekure akoma t'mbaj
A thu kam faj?
Yeah
2018-01-15 02:19:37
Kur dike e don me shpirt me gjak,
pafund eshte shume pak
2017-10-21 07:45:01
se dikur me doje sot as nuk me pyet si je.
Ke harruar sa u prekem,sa u deshem
Si nje anije e humbur ne det sot pa ty jam
2017-10-20 12:28:06
Dashnia haram, haram 
Dashnia haram, haram 
Zemra e don, dhe kur gabon... 

Add an e-Card

Fullscreen


lyrics.al © 2007 - 2018