A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irma Kurti

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  23
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Itali 
  • Age:
  • 52
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Irma Kurti is a popular writer and songwriter. Shënime biografike Irma Kurti ka lindur në Tiranë. Ka kryer studimet në Fakultetin e Historisë e të Filologjisë, dega anglisht në 1988. Ka punuar si mësuese e gjuhës angleze dhe më vonë gazetare në disa organe shtypi, gazeta “Mësuesi”, “Dita Informacion" etj. Në shtator 1997 ndjek në Universitetin e Athinës, Greqi, kursin 1 vjeçar për mësimin e gjuhës dhe kulturës greke. Ka kryer kurse të ndryshme specializimi e trajnimi për gazetari në Gjerma...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Silvana Berki

Natasha Lako

Drita Fejza

Lindite Ramushi

Aferdita Beçiri

Viktoria Xhako

Sabrie Selimaj

Anita Hoxha

Mimoza Bici

Ermira Jusufi


Tags: Irma Kurti

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018